Aktuality

Zápas jesene sa skončil remízou

8. 12. 2015

Spartak Trnava sa rozlúčil s rokom 2015 remízou. V poslednom kole jesennej časti si podelil body s Trenčínom po výsledku 1:1.

Trenčín sa snažil hrať si svoju typickú hru, v prvom polčase sa ale snahy AS rozbíjali na dobre fungujúceje defenzíve Trnavy. Naopak, boli to Trnavčania, čo mohli udrieť ako prví, hneď v úvode mal dobrú príležitosť Schranz, Šemrinec ho však vychytal.

Andeli hrali trpezlivo zo zabezpečenej obrany a čakali na svoju šancu. Po chybe Rabiuho sa rútil v 29. minúte na brankára hostí Schranz, po jeho strele ľavačkou si Šemrinec pripísal ďalší dobrý zákrok, aby sa o pár momentov neskôr aj pri umiestnenej strele Majtána.

Trenčín sa dostal k prvej strele na bránku až v 32. minúte, Berovu jedovku Kamenár pohotovo zneškodnil.

V 42. minúte sa Spartak ujal vedenia. V šestnástke zahral po centri Haliloviča rukou Šulek a rozhodca ukázal na biely bod. Z nariadenej jedenástky sa Harba nepomýlil – 1:0.

Do prestávky pohrdol šancou na vyrovnanie Guba, po obrátke a Tóthovom lufte aj Rabiu, no v 64. minúte sa Wesley po sérii chýb v trnavskej obrane už nepomýlil a na dvakrát dostal loptu do siete.

Ďaľšiu rana pre Trnavu prišla v 65. minúte, Godál po faule v strede ihriska videl druhú žltú kartu a musel sa porúčať predčasne pod sprchy. Andeli zmenili rozostavenie na 4-4-1, na stopérsky post prišiel Bortel, z ihriska stiahol tréner Hucko útočníka Harbu.

Andeli sa zamerali na defenzívu, no v 82. minúte sa po Schranzovej akcii dostal do výbornej palebnej pozícii Halilovič a chýbalo málo, aby skóroval.

V závere sa červeno-čierni ešte vypli k snahu o zvrátenie výsledku vo svoj prospech, no stav sa už nezmenil.

Zdroj: Ján Král, spartak.sk